הרשמו לרשימת התפוצה

קבלו עידכונים על פעילויות קרן דפנה

מערכת דיוור אלקטרוני  - אקטיבטרייל

מה הוא פרוייקט רמדאן נשי?

פרוייקט מיוחד של "פוליטיקלי קוראת" בשיתוף קרן דפנה, לרגל חודש הרמדאן (יוני-יולי 2016): סדרת פוסטים על נשים מוסלמיות פורצות דרך, אמיצות ומשנות מכל תחומי החיים, שכתבו נשים נפלאות, יהודיות וערביות. 

רמדאן פמיניסטי - תמונת שער מעודכנת 600

 

 

לקראת חודש הרמדאן, קיבצה מערכת "פוליטיקלי קוראת" אוסף מרשים ומרתק של פוסטים שנכתבו על נשים, על ידי נשים. דרך הפוסטים אנו מכירות אקטיביסטיות מוסלמיות בישראל ובעולם הערבי - משוררות לצד מהפכניות, רופאות, מחנכות, מנהלות דפי פייסבוק ועוד ועוד פעילות בשפע של תחומי עשייה פמיניסטיים. את הפרוייקט המקורי אפשר למצוא בפייסבוק, תחת ההשטאג #רמדאן_נשי.

 

קרן דפנה חברה ל-"פוליטיקלי קוראת" כדי לתת לפרוייקט בית חם וקבוע אצלנו באתר ולתרום לתרגום שלו לערבית. זו הזדמנות נדירה ומיוחדת עבור פמיניסטיות ישראליות שאינן דוברות ערבית להתוודע לנשים המרתקות האלה, לפעילות המסורה והעיקשת שלהן לשיפור חייהן של נשים ולתחומי פעילות פמינסטיים נוספים הייחודיים לחברה המוסלמית. 

 

הרמדאן הוא חודש קדוש לאחיותינו המולסמיות ואנו רוצות לנצל את ההזדמנות הזו להודות לחברות ב-"פוליטיקלי קוראת" על היוזמה המקורית הזו, שהיא גם מרחיבת אופקים ומקרבת לבבות ולאסמא אגבארייה זחאלקה על התרגום המושקע.