הרשמו לרשימת התפוצה

קבלו עידכונים על פעילויות קרן דפנה

מערכת דיוור אלקטרוני  - אקטיבטרייל

סמאח מסארווה / ביאן אבו עטא ופאתינה זועבי

סמאח מסארווה (שמככבת בפוסט אחר בסדרה) מספרת על שתי נשים מהצפון, ביאן אבו עטא ופאתינה זועבי, שמוכיחות שלהצלחה ולחלומות אין גיל.

 


ביאן ופאתינה  פאתינה וביאן

 

כמו שאין מתכון אחיד להצלחה, כך אין לה גם גיל. את מצליחה ברגע שאת מגלה את עצמך ומגדירה מה זאת הצלחה עבורך. והכי חשוב, ברגע שאת מרשה לעצמך. 

ביאן אבו עטא, מכפר קרע שבמשולש הצפוני, ניחנה באישיות כריזמטית וקול ערב מלא בנשיות ובהרבה כוח.

ביאן, שהייתה תלמידת תיכון בולטת במיוחד, הספיקה כבר לעבוד כקריינית חדשות ברדיו אלשמס, אחת התחנות הפופולריות ביותר במגזר, לשם הגיעה לאחר שזכתה בתחרות. בתחנה היא לא הסתפקה רק בקריינות והספיקה גם לכתוב את המהדורה, להגיש את תכנית חדשות הצהריים המרכזית בתחנה, ולהנחות כנסים מהחשובים ביותר במגזר. 

בנוסף, ביאן הינה אקטיביסטית שמשתתפת בארגון פעילויות מיוחדות במגזר, וחברה בשלל עמותות וקהילות. 

כיום, בגיל 21 בלבד ועם כל הפעילות הזאת מאחוריה, היא סטודנטית לרפואה באוניברסיטת תל אביב, שהחלום שלה הוא לשלב בין רפואה כמקצוע אנושי לבין תקשורת כחלום אישי. היא חולמת להמשיך להשמיע את קולה בדרך שלה. כל כנס שמזמינים אותה להנחות הוא בשבילה עוד צעד בדרך להגשמת החלום.

לדעתה, יש במגזר לא מעט צעירות מוכשרות, אבל הן מפספסות הזדמנויות רק בגלל ש"דואגים להן". היא עצמה ספגה לא מעט ביקורת: למשל על כך שהיא חוזרת הביתה מהעבודה ברדיו בשעה עשר בלילה: גם אשה, גם צעירה. זה ממש לא מובן מאליו. 
על כך אומרת ביאן שברגע שהחברה שלנו תשתחרר (ותשחרר) מדאגה מיותרת ואהבה חונקת, השמיים הם הגבול.

המתכון להצלחה ע"פי ביאן : דבקות במטרה, תמיכה משפחתית, וניצול הזדמנויות. פשוט לא לפחד לקפוץ לים, רק כך ניתן לגלות אוצרות. הדרך יכולה להיות קשה ורצופת מכשולים, אך התוצאה שווה ברגע שאת עושה את מה שאת אוהבת. 

אבל גם אם לא הצלחת לעשות את מה שאת אוהבת בגיל צעיר, זה לא אומר שלא תצליחי בכלל. הגשמה עצמית יכולה להתרחש בכל גיל. וזה בדיוק מה שעשתה פאתינה זועבי, מורה פנסיונרית מנצרת, שגילתה את הכישורים הטמונים בה רק אחרי שיצאה לפנסיה.

היא קיבלה החלטה שהחיים בדיוק מתחילים וזה הזמן המתאים להגשמת חלום נעורים, השתתפה בקורסים של ניהול פרויקטים, תיירות ביתית, העצמה כלכלית לנשים, קונדיטוריה ועוד. כיום היא מנהלת עסק של אירוח בבית עתיק מרהיב ביופיו ומלא בזיכרונות (הבית של אביה, חבר כנסת וראש עיריית נצרת לשעבר, סיף א-דין זועבי). היא מארגנת פעילויות לקבוצות מרחבי הארץ והעולם, כולל הסיפור המיוחד של המקום, ארוחות אותנטיות, סדנאות אוכל, טקסים, כנסים, או פשוט ארוחה לזוג שהחליט לחגוג יום נישואין באווירה אחרת.

בשביל פאתינה זה רק צעד ראשון והדרך עוד ארוכה, יש לה הרבה תכניות, והיא מאמינה שביכולתה להגשים אותן, ולא משנה באיזה גיל. המתכון להצלחה של פאתינה הוא נחישות, כוח רצון, והרבה למידה.

להצלחה אין גיל, להצלחה אין מתכון אחד קבוע. אנחנו יכולות פשוט לטעום ממתכוני הצלחה של אחרות, ולהתענג על ההשראה.
(Samah Masarwa)

 

פוסט זה הוא חלק מפרוייקט רמדאן נשי.