הרשמו לרשימת התפוצה

קבלו עידכונים על פעילויות קרן דפנה

מערכת דיוור אלקטרוני  - אקטיבטרייל
dafna logo 1
שם:אישה לאישה
תחום עיסוק:מרכז פמיניסטי חיפה - מאבק לזכויות נשים
שנת הקמה:1983
אתר אינטרנט:http://www.isha.org.il/

"אשה לאשה" היא המרכז הפמיניסטי הוותיק ביותר בישראל ואחד הקולות המובילים במאבק למען זכויות נשים בארץ.


"אשה לאשה" הוקמה בשנת 1983 והיא ממשיכת דרכה של קבוצת הנשים הפמיניסטיות מחיפה שהנהיגו את המאבק לזכויות הנשים בשנות השבעים. אנו קהילת נשים הפועלת מתוך רצון לקיים הבנה ושותפות בין הנשים בישראל, ללא הבדל דת, לאום, עדה, העדפה מינית ומעמד כלכלי.


מטרותינו:
מיגור האפליה, האלימות והדיכוי נגד נשים על כל צורותיה; הגנה על זכותנו להחליט בכל הנוגע לגופנו; יצירת תנאים להבנה, שיתוף, ורב - שיח בין נשים הבאות מתרבויות שונות ומרקעים שונים; פעולות לשיפור שירותים קיימים ולהתאימם לצרכינו הייחודיים כנשים; שינוי חברתי על ידי העלאת מודעות לשיווין בין המינים; פעולה נגד כל ביטוי סקסיסטי בחברה והפצת רעיון שיווין הזכויות וההזדמנויות של כל הנשים באשר הן.


מבנה העמותה:
"אשה לאשה" מנוהלת על ידי קולקטיב הפתוח לכל הנשים. הקולקטיב נפגש פעם בחודש ובו אנו מתוות את מדיניות הארגון ואת דרכי הפעולה שלנו. כל ההחלטות מתקבלות פה אחד, על דעת כל המשתתפות בקולקטיב. מבנה העמותה הנו אופקי, ללא היררכיה - אין הנהלה ואין מנהלת. כל המוסדות נבחרים לפי שיטת הרבעים – ייצוג שווה לנשים ערביות, מזרחיות, לסביות ואשכנזיות


פעילות:
מרכז "אשה לאשה" הינו בית פתוח המקיים פעילויות לאורך כל השנה: כנסים, הרצאות, סמינרים, מידע ויעוץ טלפוני, קבוצות מנהיגות ועוד. בבית קיים מרכז מידע הכולל ספריה ואוסף ארכיוני מגוון בנושאים הקשורים לנשים. פעילות אלו מאפשרת לנו נגישות לידע ומידע על נושאים שונים ויצירת תרבות הבוחנת את חוויותיו, מקומנו ותפקידנו בחברה.


גישתנו ועקרונותינו באים לידי ביטוי בארבעה מהפרויקטים הבולטים אותם בחרנו להוביל בשנים האחרונות:

  • פרויקט מאבק בסחר בנשים
  • פרויקט נשים שלום וביטחון
  • פרויקט כלכלי לנשים
  • פרויקט נשים וטכנולוגיות רפואיות

 

פרויקטים וארגונים שצמחו מתוך אשה לאשה:
מקלט חירום, קו חירום לנפגעות אלימות, קו חירום לנפגעות סחר בנשים, מרכז מהות ועסק משלך- תוכניות להעצמה כלכלית לנשים. כולם זכו לתמיכה, להשקעה ולכל עזרה אפשרית מאשה לאשה ומחברותיה.
אנו מאמינות בשיתוף פעולה בין נשים וארגונים כחלק מלמידה וקידום פעולות משותפות. אנו יוזמות ושותפות לפעילות ברמה הארצית הכוללת כנסים פמיניסטיים, הפגנות, רישות, ייזום וקידום חקיקה ומסעות הסברה.

צרו קשר עם אישה לאישה - מרכז פמיניסטי חיפה
04-8650977
אישה לאישה רחוב ארלוזרוב 118 חיפה 33276