הרשמו לרשימת התפוצה

קבלו עידכונים על פעילויות קרן דפנה

מערכת דיוור אלקטרוני  - אקטיבטרייל
dafna logo 9
שם:אחותי
תחום עיסוק:קידום נשים שאינן נכללות בהגמוניה החברתית
שנת הקמה:2000
אתר אינטרנט:http://www.achoti.org.il/

תנועת אחותי- למען נשים בישראל נוסדה בשנת 2000 כדי לפעול עם נשים שאינן נכללות בהגמוניה החברתית ולקדם את נראותן של הנשים השקופות בחברה הישראלית. התנועה, אשר הוקמה על ידי פעילות פמיניסטיות מזרחיות, שמה לה למטרה לקדם בסדר היום הציבורי נושאים של צדק חברתי וכלכלי מתוך תפיסה פמיניסטית רחבה הכורכת יחד אתניות, זהות ומעמד, לאומיות ומגדר.

תנועת אחותי פועלת להנכחת מציאות חייהן ומעמדן של נשים אשר אינן נכללות בהגמוניה החברתית-כלכלית, בהן נשים מזרחיות, יוצאות אתיופיה, ערביות, בדואיות, מהגרות עבודה ופועלת בכל רחבי הארץ: מצפה רמון, באר שבע, רהט, קרית גת, נתיבות, ירושלים, תל אביב יפו, יהוד ואזור גוש דן, חיפה ואזור הצפון. כמו כן פועלת תנועת אחותי באל-עזריה ברשות הפלשתינית.

 

תנועת אחותי היא ארגון קהילתי-אקטיביסטי הפועל בו זמנית הן ליצירתו והרחבתו של בית פוליטי ותרבותי עבור נשים מאוכלוסיות מודרות והן ליצירה והובלה המשכית של מהלכים, פרויקטים ומאבקים ציבוריים לשינוי חברתי. כלל הפעילויות של תנועת אחותי מיועדות להנכיח ולהפגיש בין נשים וקהילות נשים מהפריפריה הגיאוגרפית-פוליטית-כלכלית- תרבותית בישראל ובתוך כך ליצור אתן ועבורן נראות משמעותית לחייהן, פועלן, יצירתן ותרבותן הן בקרב השדה הפמיניסטי בישראל, הן בקרב החברה האזרחית והן בקרב כלל הציבור.


מודל הפעילות של תנועת אחותי מבוסס על שלוש מטרות:
1. תביעת נראות רב תרבותית ופיתוח תודעה ביקורתית.
2. יצירת חלופות כלכליות-חברתיות לנשים מאוכלוסיות מודרות וקידום שיח כלכלי חברתי חדש.
3. יצירת סדר יום אלטרנטיבי שבו אין ניתוק בין שאלות המלחמה והכלכלה, ואשר בו פוליטיקה של נשים מזרחיות ואחרות, מסייעת לבניית חזון של חברה צודקת, שוויונית יותר, ומשולבת יותר במזרח התיכון וכן קידום אקטיביזם ושיח ציבורי נגד אפליה וגזענות כלפי מיעוטים מגדריים ואתניים בישראל.


אסטרטגיות הרוחב של התנועה הן:
1. יצירת סינרגיות ופיתוח שיתופי פעולה בין נשים, בין קבוצות נשים ובין ארגונים, חברתיים ועסקיים.
2. שילוב נשים מאוכלוסיות מודרות ומושתקות בתוך הארגון, ללא הבחנה בין 'מומחיות' ל'מוחלשות' ומתוך תפיסה פמיניסטית ייחודית שאינה מבחינה בין הארגון ופעילויותיו לבין קהל היעד שלו. כך, הנשים הפעילות בארגון, שכירות ומתנדבות כאחד, הן כשלעצמן מודרות אתנית, כלכלית ומגדרית.
3. הכשרת נשים ליצירת מקורות פרנסה במסגרת קבוצתית, תוך כדי שדרוג יכולות קיימות ומיומנויות מקצועיות ופיתוח ועידוד מודלים של קואופרטיבים של נשים.

 

מענקים: קרן דפנה תמכה באחותי במשך 7 שנים, עם מענקים בהיקף ממוצע של $30,000 לשנה. בשנת 2013 הקרן העניקה תרומה חד פעמית של $8,000 לצורך שיפוץ בית הקפה הפמיניסטי של אחותי.

צרו קשר עם אחותי
שולה קשת
03-6870545
אחותי בית אחותי רחוב מטלון 70 דרום תל-אביב