הרשמו לרשימת התפוצה

קבלו עידכונים על פעילויות קרן דפנה

מערכת דיוור אלקטרוני  - אקטיבטרייל
183X180 Nirut
שם:נראות - פורום ארגוני צעירות
תחום עיסוק:קידום הנראות והזכויות של צעירות בסיכון בישראל
שנת הקמה:2011
אתר אינטרנט:http://www.niroot.com/

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה גוברת של הכרה בייחודיות של מאפייניהן וצרכיהן של צעירות (לעומת צעירים) במצבי סיכון ומצוקה מצד חוקרים ואנשי מקצוע בשדה. הכרה זו הובילה להקמתם של ארגוני מגזר שלישי רבים המתמחים בעבודה עם אותן צעירות. ההבנה שלצעירות (גילאים 18-25) מאפיינים ייחודיים, הן מגדריים והן מבחינת גיל ושלב התפתחותי, באה לידי ביטוי גם בנקיטת יוזמות לשינוי והתאמה של מדיניות במוסדות ממשלתיים.

מזה כשנתיים פועל פורום המאגד חלק מאותם ארגונים אשר שם לו למטרה לקדם ולהעצים את אוכלוסיית הצעירות במצבי סיכון ומצוקה בישראל. הארגונים שנציגיהם לוקחים חלק עד כה בפורום זה הינם ארגוני החברה האזרחית וכן, מומחים מתחומים ספציפיים רלוונטיים, בעלי עניין וזיקה לנושא.

מאז הקמתו של הפורום מתקיימים מפגשים עיתיים, בתדירות של אחת לחודש, בהם נידונות סוגיות שונות הקשורות לרווחתן של צעירות בסיכון. המפגשים מאפשרים בניית שפה משותפת של הארגונים המקצועיים העובדים עם האוכלוסייה, הידוק שיתופי פעולה בין-ארגוניים, עריכת היוועצויות בסוגיות בוערות והוצאה לפועל של מהלכים לקידום פתרונן. במסגרת זו, זיהה הפורום שורה של  נושאים "בוערים" אשר לדעת העוסקות במלאכה אינם זוכים למענה הולם מטעם הרשויות ופועל למען קידומם בזירות השונות.

נראות - פורום ארגוני צעירות