הרשמו לרשימת התפוצה

קבלו עידכונים על פעילויות קרן דפנה

מערכת דיוור אלקטרוני  - אקטיבטרייל
183X180 mahapach
שם:מהפך תע'ייר
תחום עיסוק:ארגון לשינוי חברתי של יהודים וערבים אזרחי ישראל, שמטרתו קידום זכויות חברתיות וצמצום פערים כלכליים, חינוכיים וחברתיים בחברה הישראלית.
שנת הקמה:1998
אתר אינטרנט:http://mahapach-taghir.org

עמותת מהפך-תע'ייר הינה ארגון יהודי-פלסטיני, פמיניסטי, לשינוי חברתי דרך חינוך והעצמה קהילתית, הפועל למען שוויון הזדמנויות וצמצום פערים חינוכיים וחברתיים.

 

עיקר הפעילות של מהפך-תע'ייר נמצאת בקהילת הלימוד, בה סטודנטים מעבירים פעילויות קבוצתיות וחונכויות אישיות לילדים ונוער, תוך עידוד מעורבות ההורים ותושבים נוספים (בעיקר תושבות). המודל ההוליסטי שם דגש רב על התרומה הפעילה של כל מי שלוקח חלק בקהילה: ילדים, תושבים וסטודנטים. מודל חינוכי ייחודי זה מעודד ובונה חברה אזרחית דמוקרטית חזקה, ברמה המקומית וברמה הארצית, תוך קידום דיאלוג וסולידריות בקהילות.

 

מהפך-תע'ייר פועלת עם יותר מ-600 ילדים ומשפחותיהם ו-140 סטודנטים ב-7 קהילות בארץ: בעיירות קריית שמונה ושדרות, בשכונת פלורנטין בתל-אביב, בשכונת קריית היובל בירושלים, ובטמרה, יאפת אלנאסרה ומע'אר.

 

מהפך – תע'ייר מקדמת שיח אלטרנטיבי הכולל היכרות עם נקודות מבט וצרכים של אחרים, פיתוח פרספקטיבה חיובית בנוגע לזהות האישית ועידוד סולידריות ושיתוף פעולה בין-קהילתיים המבוססות על זכויות אדם וערכים משותפים. כפועל יוצא של גישה זו, את העמותה מנהלות בשותפות נשים יהודיות וערביות, מודל שהחל בחודש יוני 2006. מודל ניהול פמיניסטי ושוויוני זה שולח מסר חשוב לכל קהילות מהפך – תע'יירשותפות יהודית ערבית היא אפשרית.

 

האוניברסיטה הקהילתית: אנו מאמינות בכוחן של נשים ובכוחם של שיתופי פעולה. על ידי שילוב כוחות, נשים יכולות ליצור שינוי חיובי בחייהן ובקהילותיהן. האוניברסיטה הקהילתית למנהיגות נשים פתוחה לנשים המעוניינות לרכוש כלים ומיומנויות הנדרשות ליוזמה והובלה של קמפיינים ופעולות לשינוי חברתי בקהילותיהן. התכנית, ראשונה מסוגה, מפגישה בין נשים יהודיות ופלסטיניות מקהילות מוחלשות על מנת ללמוד, ללמד ולצמוח יחד כמנהיגות קהילתיות. המשתתפות בתכנית לומדות על היבטים שונים של ארגון קהילתי, כגון איתור ומינוף משאבים קהילתיים, מיומנויות תקשורת, נראות לפרויקטים בקהילה, פיתוח מנהיגות ועוד.

03-6952821
מהפך תע'ייר