הרשמו לרשימת התפוצה

קבלו עידכונים על פעילויות קרן דפנה

מערכת דיוור אלקטרוני  - אקטיבטרייל
image-inner-pages2

מה אנו עושות?

קרן דפנה פועלת לקידום שוויון מגדרי וזכויות נשים באמצעות תמיכה בתוכניות המקדמות נשים כסוכנות שינוי והטמעת חשיבה מגדרית.

אנו מאמינות כי השתתפות פעילה ומנהיגות נשים תורמת לכינונה של חברה טובה, פלורליסטית וצודקת יותר.

קרן דפנה נוסדה ע"י פרופסור דפנה יזרעאלי ז"ל, במטרה לקדם שוויון מגדרי וזכויות נשים. אנו מאמינות כי השתתפות פעילה של נשים ממגוון של קהילות תורמת לכינונה של חברה טובה, פלורליסטית וצודקת יותר. הקרן תומכת בתוכניות המקדמות נשים כסוכנות שינוי והטמעה של חשיבה מגדרית במוסדות של הזרם המרכזי:
משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, מוסדות להשכלה גבוהה, עסקים ועוד. הקרן מוקירה חדשנות ויצירתיות ודוגלת בערכים של שותפות, חניכה ותמיכה הדדית, רישות, רב-גוניות, רב-תרבותיות ורב דוריות.

 

כקרן הפמיניסטית הראשונה והיחידה אשר הוקמה על ידי פילנתרופית ישראלית, אנו פועלות לקידום שינוי חברתי-מגדרי ולחיזוק שדה ארגוני הנשים בישראל באמצעות קידום שותפויות ופיתוח מודעות לחשיבותה של נתינה בעדשה מגדרית, שעיקרה: תמיכה בארגונים בהם נשים ממלאות תפקידי מנהיגות והתייחסות לצרכים הייחודיים של נשים ונערות במכלול של תחומים: חינוך והשכלה, רווחה וכלכלה, בריאות ותעסוקה, מנהיגות ופיתוח קהילתי.

 

מיום היווסדה, בשנת 2003, חילקה הקרן מענקים בסך כולל של 1.7 מיליון דולר ליותר מ-30 פרויקטים ברחבי הארץ, המייצגים את המגוון הרחב והעשיר של קהילות בחברה הישראלית.
על-מנת להכיר את פעילותנו יותר לעומק, אתן מוזמנות לעיין ברשימת הארגונים המוענקים

סיפורי מוענקות

כיצד קרן דפנה מסייעת לאירגוני נשים להוביל שינוי חברתי

שוות - המרכז לקידום נשים בזירה הציבורית שוות הדס בן אליהו

שוות - המרכז לקידום נשים בזירה הציבורית, הוקם מתוך מחויבות לרעיון של הטמעת חשיבה מגדרית (gender mainstreaming) כאסטרטגיה כוללת. המרכז שם לו למטרה לקדם את מעמדן הדמוקרטי והאזרחי של נשים מקבוצות שונות.

להמשך הסיפור

נשים נגד אלימות נשים נגד אלימות עאידה תומא-סולימאן

עמותת "נשים נגד אלימות", ארגון פמיניסטי ועמותה לשינוי חברתי אשר פועלת למען קידום מעמדן של הנשים הערביות בישראל; העמותה רשומה כדין במשרד הפנים משנת 1992. העמותה נוסדה על ידי קבוצת נשים ערביות חלוצות, ביניהן עובדות סוציאליות, עורכות דין ופעילות בארגוני נשים.

 

להמשך הסיפור

קולך - פורום נשים דתיות קולך חנה קהת

תנועת 'קולך - פורום נשים דתיות', נוסדה במטרה להוביל שינוי חברתי ותודעתי בנושא שוויון מגדרי בקהילה הדתית בישראל. חלק מיעדיה הם להחדיר למיינסטרים נושאים כגון שיח פמיניסטי, הדרת נשים ומסורבות גט. להפיץ את ערכי השוויון והכבוד ההדדי, לפעול לשוויון הזדמנויות לנשים בתחום הציבורי, לקדם את זכויותיהן בספירה הדתית וההלכתית ועוד.

להמשך הסיפור