הרשמו לרשימת התפוצה

קבלו עידכונים על פעילויות קרן דפנה

מערכת דיוור אלקטרוני  - אקטיבטרייל
image-inner-pages2

חברות הנהלת קרן דפנה

ברברה דובקין, יושבת ראש

ברברה דובקין, מחלוצת התמיכה בתוכניות להעצמת נשים וילדות בקהילה היהודית, היא אחת מהדוברות הבולטות ביותר בתחום השינוי החברתי. בין היתר היא יושבת הראש המייסדת של "מעין" - פרויקט לנשים יהודיות בניו-יורק, ארכיב הנשים היהודיות בבוסטון, וקרן הדסה. מייסדת תכנית Advancing Women Professionals and the Jewish Community וכיהנה עד לאחרונה כיושבת הראש של AJWS, עמותה הפועלת במדינות מתפתחות למען זכויות אדם בכלל וסיום הרעב בפרט וכחברת הנהלה ברשת קרנות הנשים היהודיות. 

דובקין הינה מרצה מבוקשת בתחומי הפילנתרופיה הנשית והמנהיגות ופילנתרופית מובילה התומכת במגוון ארגונים בינם גם ארגונים יהודיים. בשל פעילותה הענפה והפרקטיקות החדשניות בפילנתרופיה אותן היא מובילה, זכתה להוקרה ממגוון ארגונים. בינם – קרן הנשים של ניו-יורק, ה- Jewish Funders Network, וה- Council on Foundations.

 

 

הנהלה:

 

ברנדה אורמן גבירץ

ברנדה אורמן גוורץ, ממייסדות קרן דפנה. אשת נדל"ן וסגנית נשיא בחברת נדל"ן מובילה במונטריאל, קנדה. היא בעלת תואר BSc ו- MSc מאוניברסיטת מקגיל ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת קונקורדיה  בקנדה. היא נחשבת לאחת הנשים הפעילות ביותר בקהילה היהודית בקנדה ובפרט במונטריאול, ובעברה החזיקה בתפקידים מגוונים בנשות אמונה, מקוה ישראל, ובעמותה לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

גבירץ נמנית על מייסדות WAI (נשים למען ישראל), והייתה בעברה הנשיאה הראשונה של האקדמיה העברית בין השנים 1987 ל-1991, ונשיאת מועצת החינוך היהודית בין 1997 ל-2001. היא חברת הנהלה בתכנית Bronfman Israel Experience  וב-Ensembles Quebec ארגון המקדם סובלנות בין בני נוער בקוויבק.

גבירץ היא הנשיאה היוצאת של קרן הקהילה היהודית במונטריאול, חברת הנהלה בפדרציה היהודית של קנדה (CJA) במונטריאול, סגנית הנשיא וחברת הנהלה במגבית קנדה (UIA Canada) וחברת הנהלה ב -CIJA, the Quebec Canada advocacy agency for Israel. בנוסף, היא עומדת בראש שתי וועדות התומכות בתוכניות מקוריות לעידוד זהות יהודית בקהילה היהודית של מונטריאול, ותומכת נלהבת של מנהיגות צעירות עם רעיונות חדשניים לביטוי הזהות היהודית.

 

דפנה הקר
פרופ' דפנה הקר היא מרצה בכירה בפקולטה למשפטים ובתכנית ללימודי נשים ומגדר באוניברסיטת תל-אביב. ד"ר האקר מלמדת דיני משפחה, תורת המשפט הפמיניסטי ושיטות מחקר איכותניות. תחומי המחקר וההוראה שלה עוסקים במפגש שבין משפט, מגדר ומשפחה. בין היתר כוללים פרסומיה מאמרים על מעמדן של רווקות במשפט הישראלי, הזכות להורות פעילה, והדין המצוי והרצוי בקשר ליחסי הורים-ילדים בגירושין. כמו כן ייסדה ומתפקדת כחלק מהועד המנהל של עמותת "איתך" – משפטניות למען צדק חברתי.

  

גאדה אבו ג'אבר-ניג'ם

גאדה אבו ג'אבר-ניג'ם היא יועצת ארגונית, מומחית בפיתוח ארגוני של ארגונים ללא מטרת רווח ובהערכת תכניות לשינוי חברתי עם מעל 20 שנות ניסיון בעבודה עם ארגונים מקומיים ובינלאומיים. היא בעלת ניסיון רב בהנחיית תהליכים של חשיבה ותכנון אסטרטגיים; פיתוח תכניות פעולה לקידום החזון של הארגון; בניית יכולות בתחום הניהול, המנהיגות, פיתוח והדרכה של צוותים, ניהול תכניות פעולה והטמעת תרבות של למידה והערכה. 

אבו ג'אבר-ניג'ם בעלת ניסיון רב במחקר חברתי בכלל והערכת תכניות לשינוי חברתי בפרט. היא בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קהילתית (MSW) מאוניברסיטת מקגיל בקנדה.

 

יוספה טביב כליף

דר' יוספה טביב כליף מרצה במכללת דוד ילין לחינוך ויועצת בתכנית הופמן למנהיגות ואחריות חברתית. טביב כליף בוגרת התכנית למנהיגות נשים השייכת ליחידה למעורבות חברתית שבאוניברסיטה העברית בירושלים. טביב כליף עבדה בארגונים פמיניסטים וכיהנה כראש מחלקת "צדק חברתי וכלכלי" בשתי"ל. בין היתר כוללים פרסומיה מאמרים על גבולות אתניים ועל פוליטיקה פמיניסטית מזרחית .

 

נורה גולד

ד"ר נורה גולד היא סופרת, חוקרת ואקטיביסטית. היא המחברת של שלושה רומנים: The Dead Man (מאי 2016), Fields of Exile (זוכה פרס Canadian Jewish Literary Award לשנת 2015) ו-Marrow and Other Stories (זכה בפרס הספר היהודי הקנדי). מייסדת ועורכת בטאון הרשת היוקרתי לספרות Jewish Fiction .net. מחויבותה של גולד לאורך השנים לרעיונות פמיניסטיים באה לידי ביטוי בכתיבתה הספרותית, במחקר ובפעילותה החברתית. בכתיבתה עוסקת גולד בחייהן של נשים וילדות כיום מזווית פמיניסטית וביקורתית. שניים ממחקריה האקדמיים (שניהם נעשו בגישה פמיניסטית וממנו על ידי Social Science and Humanities Research Council of Canada) עסקו בחוויותיהן של נשים יהודיות בקנדה והחוויה שלהן עם סקסיזם ואנטישמיות, ובהתפתחות הזהות היהודית והנשית של ילדות יהודיות בקנדה.

במהלך שלושים וחמש השנים האחרונות הייתה ד"ר גולד מעורבת בפעילות ציונית חדשנית והיא מייסדת הסניף הקנדי של הקרן החדשה לישראל, בה היא מכהנת כסגנית נשיא וחברה בהנהלה הבינלאומית של הקרן. היא גם נמנית על מייסדות "קנדים למען גבעת חביבה", ו-JSpaceCanada.  פעילותה ההתנדבותית זיכתה אותה בהוקרה מהקהילה היהודית בקנדה כ- Outstanding Volunteer. גולד גאה מאוד בהיותה חלק מקרן דפנה. noragold.com

 

שרונה יזרעאלי וטמברג

עבודתה של שרונה, מורה ומנחה ארגונית מנוסה, מתאפיינת בשילוב בין גופי ידע שונים ובמיזוג שבין תיאוריה ופרקטיקה, גוף ונפש. בעבודתה עם ארגונים וצוותים היא משלבת עדשה מגדרית וגישה לא היררכית, הפותחות מרחב להצמחת מנהיגות ומאפשרות עבודת צוות יעילה יותר, בסביבות עבודה מגוונות ומורכבות. כמרצה ודוברת מחוננת, שרונה משלבת את הידע והניסיון הנרחב שלה בגישור וניהול סכסוכים, כמו גם בתחום בתחום אימון מערכות וארגונים, במטרה לקדם ולחזק מנהיגות אישית וארגונית. 

שרונה נולדה בתל-אביב וצמחה בסביבה פמיניסטית, חייתה, למדה ופעלה בישראל, ארה"ב וקנדה. היא נשואה לד"ר סלו וטמברג ויחד הם מגדלים את ששת ילדיהם. כבתם של פרופ' דפנה ודוב יזרעאלי, שרונה רואה בתפקידה כחברת הנהלת קרן דפנה כחלק משליחות לקידום נשים, להטמעת ערכים פמיניסטיים וערכי שקיפות, מוסר ואתיקה יהודיים ואוניברסליים, ברוח המורשת שהותירו הוריה. 

תחומי הלימוד וההתמחות של שרונה משקפים את תפיסת עולמה, המשלבת ידע וניסיון ממגוון עשיר של תחומים. היא היא בעלת תואר ראשון בפיזיותרפיה ותואר שני בפיזיולוגיה. בנוסף, התמחתה בלימודיה בניהול סכסוכים ובעלת תואר שני במנהיגות קבוצתית עם התמחות באימון ארגוני מערכתי. בעבר, למדה שרונה והופיעה כרקדנית מקצועית ושימשה גם מורה ליוגה. 

 

 

חברות הנהלה לשעבר

 

חנה הרצוג (2003 - 2013)
חנה הרצוג היא פרופסור חבר בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה שבאוניברסיטת תל אביב. היא כיהנה כראש החוג בשנים 1998 עד 2001 וכנשיאת האגודה הבינלאומית ללימודי ישראל. הרצוג הייתה ממייסדות ומראשי התוכנית ללימודי מגדר באוניברסיטת תל אביב, בראשה היא עומדת החל מאוגוסט 2009
עוד היא עומדת בראש פורום נשים ללימודי נשים, המקדם שוויון נשים בקמפוס ובקהילה. תחום התמחותה של הרצוג כולל סוציולוגיה ותקשורת פוליטית וסוציולוגיה של המגדר. חקר מיעוטים, מפלגות מיעוט, נשים פלסטיניות וניתוח מערכות בחירות.

 

דורית קרלין, לשעבר יו"ר מייסדת ומנהלת שותפה (2003 - 2011)  
דורית החלה את פעילותה הציבורית ב"שדולת הנשים לישראל" כלוביסטית וכרכזת הצוות הפוליטי, שפעל להגדלת מספר הנשים בזירה הציבורית ולקידום חקיקה המעגנת שוויון בין המינים. לאחר מכן הקימה את המרכז לסנגור ציבורי בשתי"ל, שם שימשה גם כיועצת ארגונית וכמארגנת קואליציות. בשנת 1992 הוזמנה לכהן כיועצת בכירה לשר הקליטה יאיר צבן, ועסקה בגיבוש מדיניות הקליטה בשנות גלי העליה הגדולים. בין השנים 1997-2007 כיהנה כסמנכ"לית הקרן החדשה לישראל והיתה אחראית על מענקי ותוכניות הקרן בישראל ועל הפיתוח האסטרטגי של הקרן. כיום היא יועצת אסטרטגית לארגונים ולקרנות פילנתרופיות בארץ ובחו"ל המבקשות להשקיע בפרויקטים חברתיים.

לדורית תואר ראשון ביחסים בין-לאומיים ותואר שני בניהול ציבורי מאוניברסיטת Harvard כעמיתת קרן Wexner.

דורית הייתה חברה אישית של פרופ' דפנה יזרעאלי ז"ל וזכתה להקים, על פי בקשה של דפנה ערב פטירתה, את "קרן דפנה". בין השנים 2003-2007 שימשה כיו"ר קרן דפנה; ובין 2007-2011 כמנהלת-שותפה של הקרן.

 

 

צוות:

 

חמוטל גורי, מנכ"לית
חמוטל היא יועצת ארגונית ומנחת קבוצות ומספרת סיפורים לשינוי חברתי ופעילה בתחום השינוי החברתי מזה 25 שנה. כמנכ"לית העמותה, חמוטל אחראית לפיתוח אסטרטגיות וסדרי עדיפויות יחד עם חברות ההנהלה. היא אחראית ליזום תוכניות שנועדו לחזק את ארגוני הנשים והארגונים הפמיניסטיים, לעקוב אחר מענקי הקרן, ולפתח שיתופי פעולה אסטרטגים. בעלת תואר תואר שני בהצטיינות בלימודי תרבות מהאוניבסריטה העברית.

 

אורי גבע
כרכזת תכניות בקרן, מסייעת בתכנון לווי והערכה של הפרויקטים המתקיימים בה. רואה בכך הזדמנות ללוות תהליכים לשינוי חברתי משלב הרעיון ועד ליישום וכן ללמוד מנשים מעוררות השראה. בוגרת תואר ראשון במדעי המדינה וסוציולוגיה, ותואר שני בסוציולוגיה מהאוניברסיטה העברית. אורי גרה בשכונת קרית יובל בירושלים ופעילה בשכונה במסגרת קהילה צעירה.